pondělí 13. dubna 2015

PL 2015 / W6 / Táta má narozeniny


Po návštěvě Anglie, kterou jsem vám prostřednictvím mého Project Life příspěvku zprostředkovala před 14 dny, se tentokrát opět vrátíme do Čech a do současnosti. Tedy, spíš už skoro dávné minulosti, protože na stránkách mého aktuálního alba mám stále zimu. Letos jsem bohužel musela oželet horské radovánky, takže vás předem musím přichystat na absenci zimních motivů - na lyže a sněhuláky si moje "PLko" musí počkat zase do příště. Nicméně i tak poskytl první únorový týden několik zajímavých událostí... Především byl tedy ve znamení tátových narozenin. A taky datumového razítka, které jsem si konečně pořídila. A pergamenového papíru (vellum, pauzák a tak podobně), který je teď nesmírně "in", a tak i já držím krok s dobou. Na titulku jsem použila kartičku z kolekce Dreamy od Heidi Swapp. Nahoře jsem použila svou fungl novou chipbordovou abecedu. A zbylé místo dozdobila papírovými kvítky, kterým jsem doprostřed usadila perličky. Chipboardové srdíčko vypadalo pěkně i napřírodno, ale nebyla to prostě stoprocentně ono. A tak dostalo nejdřív bílý podklad pomocí gessa, načež jsem ho na okrajích ležérně přetřela distress inkoustem (odstín Tattered Rose). K tomu samolepicí krajka a již zmíněné datumové razítko. Z narozeninové oslavy jsme měli asi milion fotek, každopádně do koláže jsem vybrala jen zlomek, a i tak vidíte výsledek. Ač jsem se snažila sebevíc, zkoušela samolepky, chipboardy, výseky i kovové ozdůbky, koláž nakonec vypadala nejlíp tak, jak byla. Bez ozdob. No, co dodat, je to skoro neuvěřitelné, že letos můj taťka oslavil 60tiny. Ale je to pořád fešák, že jo? :-) 


Dortík - medovník - pekla sestra s přítelem a já mu věnovala samostatnou kartičku, protože byl famózní. A taky první vellum na stránce. Mimochodem na něj jde krásně razítkovat, klidně běžným černým Archival inkoustem. Dřevěnou číslici na kartičce s journalingem jsem opět přetřela gessem a inkoustem. A opět riskla psaní rukou místo tisku. Skoro tomu začínám přicházet na chuť :-)Aby kovářova kobyla nechodila bosa, taťku jsem obdarovala přáníčkem. Sklidilo úspěch a vysloužilo si i několik "lajků" na Facebooku. Protože fotek bylo na stránce víc než dost, kapsičku po pravici zajíce jsem se rozhodla odlehčit a vyrobit si "výplňovou" kartičku. Použila jsem běžný scrapbookový papíru ze svých mnohočetných zásob a na něj gelovými tečkami přilípla průhledné akrylových nápisy od Heidi Swapp. V únoru jsem se účastnila víkendového workshopu, na který přijela přednášet lektorka až ze Švédska. Kartičku věnovanou téhle události jsem příliš nezdobila, i když si vysloužila malý kousek pergamenového papíru s razítkem. Už jsem vám taky říkala, jak mám ráda sešívačku? Na fotce to není příliš vidět, ale je to superrychlé, nikde se vám neopatlá lepidlo a ještě to vypadá dobře.Nakonec jsem se na vellum odvážila i psát. Použila jsem klasický permanentní popisovač, ale příště asi zvolím nějaký tenčí fix. A pozor, děly se tu i další věci - na kartičku jsem totiž vellum přišila! Dole jsem pak celou záležitost ozdobila samolepící krajkou a svorkou.


Tadá! A jsme u konce. Věřím, že i bez sáněk a sněhuláků vás to bavilo, a budu se těšit na příště.

Ať je i vás "lajf" jeden velký projekt!

2 komentáře:

  1. Pochválit musím i zde... ale nadpis se mi líbí - já jsem teď dodělala titulku week 16 :-) Je tedy fakt, že ještě mi chybí 4 týdny fotek, ale layouty stránek mám :-) Když mě to taaak baví :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji Evi, titulka je moje pýcha :-) W-16 vážně závidím... Je fakt, že jsem si mezi tím dala tu "Anglii", ale i tak je to ostuda... :-)

      Vymazat