úterý 27. června 2017

PŘÁNÍČKA GREAT GATSBY


Když jsem v květnu měla připravit inspiraci pro challenge Pretty Papers s černo-zlatým tématem, dost jsem se vyděsila. Pro mě, coby stoupenkyní proudu těch více nazdobených přáníček, vintage a shabby chic stylu, to byla vůbec výzva. Ale jak jsem si pomalu začala hrát s papíry a doplňky, bylo jasné, že černá a zlatá se nemusí potkávat pouze na kondolencích. Jak už se mi to občas stává, nakonec jsem se nechala unést na tvořivé vlně a těch přáníček jsem vyrobila hned několik. Dnes je dávám k nahlédnutí vám, mé milé scrapové, coby důkaz, že je občas nutné, překročit vlastní stín, abyste v sobě objevili zase něco nového.

Na většinu přáníček jsem použila kolekci papírů Decadence Classic - Forever Friends. Jsem si jí do teď šetřila, ale tahle challenge mě prostě donutila ji rozbalit a střihnout. Nedalo se nic dělat, pasovala skvěle...

K papírům se jako doplněk jednoznačně nabízely samolepicí chipboardy odMambi - Beautiful chipboards.Měla jsem už sice jen zbytky, navíc už jednou nohou v "bazárkové" tašce, nicméně jsem je vysvobodila a nechala je užít si svých 5 minut slávy... :-)


Takto vybavena jsem se pustila do díla. Přeskočím pár desítek hodin a zmíním se o focení. Fotit lesklá a glitrovaná přáníčka je ZA TREST! Těch odlesků a vlastně na fotkách vůbec nevypadají tak krásně, jako doopravdy... Grrrr...

Ale tajit vám je nebudu. Takže tady jsou, moje krásně dekadentní přáníčka...

No.1

Tohle přáníčko ozvláštnil sisal, ale hlavně moje nová krajková šablona do Big Shotu, která spolu s glitrovanou čtvrtkou udělala veškerou práci. Nápis dole je poskládaný ze samolepicí abecedy - nebojte se ji používat i na přáníčka a nesyslete si jí jen do PL alba... :-)


No.2

S písmenky jsem si hrála v druhém přáníčku. Já to říkám pořád, že "svatební" kolekce Story of Us od Simple Stories je nesmrtelná. Tady jsem použila písmenka z ní a černé gelové samolepky od Heidy Swapp. Přáníčko pro party-girl jako stvořené... :-)

No.3

Přiznávám bez mučení, tohle je "obšleh" z Pinterestu. Ale znáte to, stejně doma nemáte to, co měla ta paní z Ameriky, takže nakonec to vlastně kromě cákanců dopadlo trochu jinak. U skvrn jsem se teda zapotila, ale nakonec jsem cákala líp, než jsem čekala :-) A stačil k tomu černý Distress Ink a zlatý sprej Color Shine od Heidy. Nejvíc hrdá jsem ale stejně na černě naembossovaný nápis, ten si myslím, že na přáníčko vyloženě pasuje.


No.4

Tohle je taková přáníčková klasika. Začalo to glitrovaným motýlem a skončilo to tím, že jsem z chipboardů vybrala ten nejvíc největší a nejkrásnější nápis. No a někde mezi tím proběhly ještě hrátky z washi páskou.

No.5

To nejlepší jsem si nechala nakonec. Na tomhle přáníčku vlastně nic není "moje", bych tak řekla. Opravdu - kdyby mi ho někdo ukázal, asi bych se k němu nepřiznala. Ale jsem z něj nadšená!!! Zaprvé, jsem si rýhovala základ z černé čtvrtky. S mou leností takřka nemožné! Zadruhé jsem embosovala zlatě PŘÍMO NA TEN ZÁKLAD. Neuvěřitelné! A za třetí, nikdy bych nevěřila, že tam nalepím chipboard, A TO BUDE VŠECHNO. Doteď mám ještě tiky, že bych měla přáníčko něčím dozdobit, ale držím se, protože takhle se mi zdá prostě DO-KO-NA-LÉ!


A tady jsou pěkně pohromadě...Když jsem se ptala Honzy, tak tomu se nejvíc líbilo první přáníčko. A já jsem nakonec nejvíc nadšená z toho nejjednodušího, protože naembosovat přímo základ přání, a pak jen přidat chipboard, to je na mě zatraceně clean & simple. 

A teď samozřejmě nejvíc zásadní otázka. Hola, které nejvíc sedí vám?

Žádné komentáře:

Okomentovat